פרטנר TV מוותרת על פעילות התוכן: תשדר את תכני סטינג של YES

החברה תשדר בקרוב את תכני סטינג + של yes במקום את התכנים שלה כיום. העסקה נרקמת כשנתיים: פרטנר החליטה שהיא לא מספיק תחרותית בתוכן, הממשק שלה לא חדשני מספיק ולכן תשכור את שירותי התוכן של yes שנחשבים מגוונים ועשירים יותר. ללקוחות מדובר בשדרוג כשהמחיר נשאר זהה, בינתיים

טלטלה בשוק התקשורת: חברת פרטנר החליטה לוותר פעילותה כספקית תוכן תחת המותג פרטנר tv. החברה הודיעה לבורסה שחתמה על עסקה עם yes במסגרתה פרטנר תשלם לה סכום שלא יפחת מ-5.3 מיליון שקל מדי חודש על תכני סטינג + והפעלת ממשק האפליקציה של פרטנר tv עם תכנים אלה. המשמעות: לקוחות פרטנר יצפו בקרוב בתכני סטינג tv דרך אפליקציית פרטנר, והאפליקציה תופעל בעצם על ידי yes. לחברת yes יש כיום 580 אלף לקוחות ולפרטנר tv יש 206 אלף לקוחות. לפי הערכות ל-HOT יש קרוב ל-700 אלף לקוחות טלוויזיה. 

לפי הדיווח לבורסה, לשירות שיחליף את פרטנר tv יקראו פרטנר TV ביי סטינג +. העסקה בין החברות נרקמת כבר שנתיים: פרטנר החליטה שהיא לא מספיק תחרותית בתוכן ובמחיר, הממשק שלה כבר לא חדשני מספיק ולכן תשכור למעשה את שירותי התוכן של yes שנחשבים למגוונים ועשירים יותר. היא תשלם ל-yes עבור פיתוח אפליקציה משותפת, הענקת הזכויות להפצת התכנים הכלולים בשירות ומתן שירותי תחזוקה ותמיכה טכנית באפליקציית השירות. התשלום יהיה תשלום חודשי עבור כל מינוי, המבוסס על מספר מינויי החברה לשירות. 

הפעלת השירות תלויה באישורים רגולטוריים כמו גם בביצוע טכני מורכב, גם מבחינה הנדסית וגם מבחינת פתיחת הסכמים עם ספקים, כך שהמהלך לא יקרה מייד. החברות התחייבו שהשירות יופעל תוך 9 חודשים מחתימה על ההסכם ביניהן, או תוך 6 חודשים מקבלת אישור רשות התחרות להסכם.  

מדובר בעצם בהצטמקות התחרות בשוק הטלוויזיה, מדובר לכאורה בהצטמקות התחרות משום שפרטנר בעצם מוותרת על תחרות בתוכן טלוויזיה עצמאי אבל היא תמשיך להתחרות כספקית של תכנים. בפרטנר זקוקים להסכם הזה ומדגישים כי אין פה בלעדיות: פרטנר תוכל למשל לחתום על הסכם דומה לשידור תכני NEXT של HOT. כלומר, לא מדובר במיזוג בין החברות, שכן פרטנר מתנהלת בצורה עצמאית והיא תמשיך לספק שירות והתקנה.  

במועד ההשקה תחל פרטנר להעביר את כל המינויים הקיימים בשירות פרטנר tv לשירות PartnerTV by Sting+ כשתקופת העברת המינויים צפויה לארוך 3 חודשים. ההעברה תיעשה באופן אוטומטי לבעלי אפליקציה וממיר, ללא תוספת תשלום (לעת עתה). רוב מינויי פרטנר הם מינויי טריפל.

גורמים בענף, כולל מנכ"ל פרטנר אבי גבאי, מדגישים כבר שנים שמאוד קשה להרוויח בטלווויזיה. גבאי אף רמז שפרטנר לא בהכרח תישאר ספקית תוכן. למעשה, התוכן העצמאי של פרטנר עד כה היה דל. החברה לכאורה סוגרת כעת את פעילות הטלוויזיה, אבל לא באמת היתה לה פעילות ענפה שם. פרטנר הפסידה בה כסף עד כה והמאבקים על התוכן היו קשים, ולראייה מחירי חבילות ערוצי הספורט המאמירים והחיבורים שפרטנר יצרה עם ספקי תוכן כמו נטפליקס כדי לפצות על החוסרים בתוכן.

מפרטנר נמסר כי מדובר בשדרוג התוכן, ללא תוספת תשלום. מהחברה נמסר כי זהו "שדרוג משמעותי לשירות פרטנר TV  במסגרתו ישודרגו כלל הלקוחות לאפליקציה חדשנית, בעלת נראות וממשק מתקדמים והיצע תכנים עשיר ורחב יותר. לטובת הקמת שירות הטלוויזיה החדש, חתמה פרטנר על הסכם מול חברת הטלוויזיה yes, במסגרתו תפתח עבור פרטנר TV אפליקציה המבוססת על חבילת התוכן הרחבה ביותר של שירות Sting+ ותהיה מותאמת באופן מלא למותג פרטנר. עם השלמת ההיערכות, שתיארך מספר חודשים, ישודרגו כלל לקוחות פרטנר TV באופן אוטומטי, בין בחבילות טלוויזיה ובין בחבילות באנדל וטריפל משולבות אינטרנט. זאת, ללא כל שינוי במחיר החודשי הקיים וללא כל צורך בפעולה מצד הלקוחות, שנשארים עם אותו ממיר ושלט.  

"הלקוחות ימשיכו ליהנות מרמת השירות והתמיכה של פרטנר בסיבים ובטלוויזיה ויקבלו מענה מלא לפניותיהם במוקדי שירות הלקוחות של פרטנר."

2024-07-09T07:45:16Z dg43tfdfdgfd