"חיכינו 18 יום לבנים שלנו. אתם מחכים יותר מכפול, זה סרט אימה"

חיכינו 18 יום לבנים שלנו, אתם מחכים יותר מכפול מזה. זה סרט אימה בהילוך איטי", כך אמרה היום רחלי פרנקל, אמו של נפתלי - אחד משלושת הנערים שנחטפו ונרצחו ביוני 2014, בפרשה שהובילה למבצע החיפוש "שובו אחים" ולאחר מכן למבצע צוק איתן בעזה.

פרנקל אמרה את הדברים במהלך צעדה למען החזרת החטופים שנלקחו על ידי מחבלי חמאס לעזה ב-7 באוקטובר, שבה צועדות השבוע משפחות החטופים ביחד עם מאות תומכות ותומכים מתל אביב לירושלים, עברה היום ביישוב נוף איילון שבמועצה האיזורית גזר.

פרנקל, תושבת היישוב, נשאה דברים במעמד תפילה להשבת החטופים שהתקיים ביישוב, בהשתתפות מאות מאנשי המקום ותומכים מרחבי הארץ.

"הסיפור שלכם הוא לא הסיפור שלנו", אמרה. "בעזרת ה' ובעזרת כל האחווה והעבודה של כולם, אתם תזכו להעניק לכל אחד מאהוביכם-אהובינו את השיקום הפיזי והנפשי שאנחנו תכננו וחלמנו לתת לילדים שלנו כשישובו.

"אנשים לפעמים פוגשים אותי ברחוב ואומרים 'את לא מכירה אותי אבל אני מכיר אותך', אז אתם לא מכירים אותנו, אבל אנחנו מכירים אתכם. את התמונות, את השמות, את הזקנים והילדים, אנחנו איתכם. בתפילות, בדאגות, בלחץ ובחוסר השינה.

"אני זוכרת כמה עדין היה לתאם בין שלוש משפחות ומניחה את האתגר של מעל ל-200. אנחנו שונים ומגוונים, וגם המחשבות שלנו ודרכי הפעולה עשויות להיות שונות. אבל התמונות, השמות והמשפחות לרגע לא יורדים מסדר היום של הלב שלנו, מהפרוטוקולים של המחשבות והתפילות שלנו. שובו אחים, ואחיות וסבים וסבתות ונכדים ואחיינים ואבות ואמהות".

למעמד התפילה ההמוני הצטרפו מאות מתושבי היישוב וכן תושבים מרחבי הארץ שהגיעו להביע תמיכה. עוד הצטרפו תלמידי ישיבת ההסדר בשדרות, שכמובן פונתה מהעיר בעקבות המצב הביטחוני ושוכנת באופן זמני בקריית ישיבת שעלבים הצמודה לנוף איילון.

ראש הישיבה הרב דוד פנדל דיבר גם הוא במעמד התפילה ואמר כי התוצאה של המצב היא שעם ישראל מתאחד כולו. "עצוב שזה מה שהיינו צריכים לעבור בשביל להבין את זה. אנחנו איתכם בלב ובנפש, אנחנו נשמה אחת", אמר הרב פנדל למשפחות החטופים.

"בזמן מלחמה לא מדברים, אלא צועקים. צועקים אל הקב"ה, כולנו צעקה אחת של תפילה, של קרבה. אין ניצחון אמיתי בלי החזרה של כל החטופים. תמונת ניצחון תהיה כניעה של המחבלים וצעדה גאה של החטופים שחוזרים. ופדויי ה' ישובון ובאו לציון ברינה".

מנוף איילון חרגה הצעדה ממסלולה המקורי ומשפחות החטופים נסעו למודיעין הסמוכה כדי לנחם את משפחתה של החיילת החטופה נועה מרציאנו, שהשבוע הודיע צה"ל על מותה.

לאחר מכן תמשיך הצעדה לכיוון ירושלים ומחר צפויה להגיע ללשכת ראש הממשלה, במטרה להציג לו את דרישת המשפחות לשחרור מיידי של כל החטופים.

2023-11-16T15:28:13Z dg43tfdfdgfd