חברה תעופה ישראלית חדשה בדרך: אייר חיפה תקבל מטוס ראשון בסוף החודש

חברה תעופה ישראלית חדשה בדרך: אייר חיפה תקבל מטוס ראשון בסוף החודש

המטוס הראשון בצי המטוסים של החברה יהיה ATR 72-600 בעל 72 מושבים ■ עם השלמת הליך קבלת רישיון המפעיל בספטמבר, היא תחל במכירת הכרטיסים לאילת ולמגוון יעדים באגן הים התיכון והסביבה

July 09th, 12PM July 09th, 12PM הדר קנה

חברה תעופה ישראלית חדשה בדרך: אייר חיפה הודיעה הבוקר (ג') כי תקבל את המטוס הראשון שלה בנמל התעופה הבינלאומי בעיר בסוף החודש. החברה תצטרף לאל על, ישראייר וארקיע ותהיה לחברת התעופה הישראלית הרביעית.

המטוס הראשון בצי המטוסים של החברה יהיה מדגם ATR 72-600 בעל 72 מושבים. הוא ימריא משדה התעופה בלניאק טולוז שבצרפת וינחת בנמל התעופה הבינלאומי בחיפה בעוד כמה שבועות.

אייר חיפה הוקמה בידי יזמים ישראלים, בהם ניר צוק, מייסד חברת "Palo Alto Networks", וגונן אוסישקין, לשעבר מנכ"ל אל על, ובכירים נוספים מאל על.

החברה התחילה בהליכי קבלת רישיון מפעיל מבצעי מרשות התעופה האזרחית בספטמבר 2023, וכעת היא נמצאת בשלבים האחרונים בתהליך. זאת, לאחר שכבר קיבלה רישיון הפעלה מסחרי משרת התחבורה מירי רגב. רק לאחר השלמת תהליך הרישוי, הצפוי במהלך חודש ספטמבר, היא תחל במכירת הכרטיסים ובהפעלת טיסות מסחריות מחיפה.

המטוס החדש יימסר להנהלת החברה בטולוז מידי היצרנית הצרפתית-איטלקית ATR, הנמצאת בבעלות משותפת של קונצרן Airbus וקבוצת לאונרדו. במהלך החודשים הבאים אייר חיפה תקבל שני מטוסים נוספים מדגם זה, כך לפי החברה.

אייר חיפה מתעתדת להפעיל טיסות קבועות בתדירות גבוהה, לאורך כל השנה, מנמל התעופה הבינלאומי בחיפה לאילת ולמגוון יעדים באגן הים התיכון והסביבה. החברה משווקת את עצמה כחברת לואו-קוסט וטוענת כי תציע "מחירים נוחים ותחרותיים", אך טרם חשפה את גובהם.

בנמל התעופה בחיפה יש מסלול המראה ונחיתה שמתאים להפעלת מטוסים עם 70 מושבים ומנועי טורבו־פרופ. בטרמינל של נמל התעופה יש תשתיות להפעלת טיסות בינלאומיות ופנים־ארציות, אזור שבו יוקמו חנות דיוטי־פרי וקפיטריה ובסמוך אליו חניון "חנה וטוס" חינם.

מהחברה נמסר כי "השקת חברת התעופה 'אייר חיפה', במיוחד על רקע התקופה המאתגרת של לחימה בצפון, היא צעד חשוב ובעל משמעות רבה עבור האזור. פעילותה של החברה תתרום לחיזוק הכלכלה המקומית וליצירת מקומות עבודה חדשים. 'אייר חיפה' תספק קישוריות אווירית לאזור, תקל על תושבי הצפון בטיסות לחו"ל וצפויה לתרום בהמשך לפיתוח תיירותי של חיפה והצפון".

גונן אוסישקין, שותף מייסד ומנכ"ל, הוסיף: "'אייר חיפה' היא חברת התעופה הישראלית הראשונה שקמה מאז שנות ה-90 ואנחנו גאים, במיוחד בתקופה זו, להיות חברת התעופה המסחרית הראשונה בתולדות המדינה שבסיס הפעילות שלה בנמל התעופה הבינלאומי בחיפה. אנחנו ממתינים להשלמת תהליך הרישוי של החברה ועם סיומו וקבלת הרישיונות הנדרשים מרשות התעופה האזרחית, נכריז על המועד להשקת הפעילות של החברה ונתחיל במכירת הכרטיסים".

2024-07-09T09:57:24Z dg43tfdfdgfd