התעשייה האווירית חתמה על עסקת ענק בהיקף של מיליארד דולר

החברה דיווחה על העסקה, אולם לא מסרה עם איזו מדינה היא בוצעה. לפי פרסומים זרים, מדובר בעסקת לוויינים עם מרוקו שם נמצא בימים האחרונים יו"ר תע"א עמיר פרץ

עוד עסקת ענק לתעשייה האווירית: החברה חתמה על עסקת אספקה לציוד צבאי בהיקף של מיליארד דולר לאורך תקופה של כחמש שנים עם מדינה שאותה היא מגדירה "צד ג'". כך דיווחה היום (שלישי) לבורסה. עוד עולה מההודעה כי להערכת תע"א, מועד הסיום החזוי של העסקה הוא בשנת 2029. החברה ציינה כי היא תעמיד לטובת הלקוח ערבויות בגין מקדמות, ביצוע ואחריות, בסכומים משתנים על פני קצב התקדמות הפרויקט. 

לפי פרסומים זרים, מדובר בעסקת לוויינים בין ישראל למרוקו. הלוויינים משמשים כמכ"מים של תקשורת ולמטרות ריגול. תע"א היא אחת מ-10 יצרניות בעולם בעלות ידע ליצור לוויינים. 

עוד נודע כי יו"ר תע"א, עמיר פרץ, נמצא כעת בביקור במרוקו והערכה היא כי נסע כדי לחתום על ההסכם.

העסקה מלמדת כי מעמדן של התעשיות הביטחוניות הישראליות בעולם לא נפגע כתוצאה מהחרם שהטיל עליהן נשיא צרפת עמנואל מקרון, שמנע מהן להשתתף בתערוכת הנשק העולמית בפריז. 

גורם בענף אמר כי "הביקושים בעולם לציוד צבאי מכל הסוגים והחברות בשיאו. מדובר במרוץ חימוש של המערב לנוכח האיום של הציר הרשע המתהווה. זאת שעתן היפה של התעשיות הביטחוניות הישראליות משום שהציוד והטכנולוגיה שלהן הוכח ביצועית בשדה הקרב - מלחמת חרבות ברזל".

2024-07-09T12:00:53Z dg43tfdfdgfd