הליכודניקים גילו שבן גביר הוא פייק רק כשהוא התחיל לאיים על כיסא הבוס

הליכודניקים גילו שבן גביר הוא פייק רק כשהוא התחיל לאיים על כיסא הבוס

שר האנרגיה שמחזיר אותנו 20 שנה לאחור, חברת התעופה הישראלית החדשה, טסלה מורידה מחירים – והנתונים מאחורי הרכבת הקלה בגוש דן ■ כל מה שצריך לדעת על היום שהיה בכלכלה

July 09th, 19PM July 09th, 19PM רותם שטרקמן

קשה לדעת איך קואליציית ההפקרה, המחדל וההפיכה המשטרית (שחוזרת בגדול) תשרוד את המשבר הפוליטי של השבוע האחרון. יש האומרים (או אולי יותר נכון — מקווים) שזוהי תחילת הסוף של ממשלת נתניהו, ושהעסק מתפרק מבפנים. אחרים סוברים שהכל פתיר ותוך כמה ימים זה ייגמר — לפחות כל עוד לא ישוחררו חטופים (זה כבר גדול על הממשלה הדפוקה הזאת). יש אפילו הערכות שמותו בטרם עת של אחיו של אריה דרעי, הרב יהודה דרעי, תתרום להרגעת הרוחות. כבר היום הודיעו בעוצמה יהודית על הקטנת הלהבות ועל ביטול הקמפיין המתוכנן נגד ש"ס באולפני הטלוויזיה.

כך או כך, בימים האחרונים התחלנו לשמוע באופן בולט וברור יותר דברים שליליים מצד נתניהו, הליכוד ושופרותיו על השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר. בערוץ 14 הונהגה מתכונת חירום. פתאום בן גביר לא מבין את גודל השעה, פתאום הוא לא אמין ולא מספיק דיסקרטי ומוציא דברים מהקבינט, פתאום הוא נכשל בהקטנת האלימות — "המספרים מוכיחים". פתאום מזכירים לו את 92'.

עלובים כולם. בן גביר לא השתנה בפסיק. זה אותו בן גביר מהרמזור האדום ברמלה והשקרים, אותו בן גביר מחוסר הטיפול באלימות בהפגנות או אפילו מעידוד השוטרים להרביץ ל"שמאלנים". זה אותו בן גביר שלא מתעניין בביטחון הציבור, והציף את הרחובות בנשק — שלא לפי הכללים המתבקשים. זה אותו בן גביר שהורס את המשטרה ופוגע בדמוקרטיה. זה אותו בן גביר הכהניסט הפאשיסט שאין לו מקום בציבוריות הישראלית, בוודאי לא בתפקיד כל כך בכיר.

זה אותו בן גביר שהדבר היחידי שמעניין אותו זה הוא־עצמו, ועוד קולות בסקרים ועוד הופעות בתקשורת — ואפשר להמשיך ולהפליג בכשלים שלו וברעות החולות של המינוי הנורא הזה עד אין קץ (או פשוט לעבור על הכתבות של כתב "הארץ", ג'וש בריינר).

כולם מכירים ויודעים איזה מין שר כושל ואפס יושב באחד המשרדים הממשלתיים הכי חשובים במדינה, בטח בתקופת משבר ביטחוני כל כך גדול. זה אותו בן גביר בדיוק, גם בש"ס וגם בליכוד מכירים את כל הפרטים. זה פשוט לא הטריד אותם כל עוד זה שירת אותם פוליטית — הממשלה הייתה יציבה והכל היה סבבה, גם אם נרצחו ונהרגו 1,500 איש וחצי מהצפון ומהדרום משותקים. הם בביזה שלהם.

הדברים החלו לצאת החוצה נגד בן גביר רק מכיוון שהוא מאיים ברצינות על יציבות הכיסא של נתניהו. עד עכשיו היה אפשר לסגור מחלוקות באמצעות מתנות וסוכריות על חשבון הציבור. בשבוע האחרון זה פחות עובד, ולכן הלהבות בכנסת.

ומה שבעיקר מעצבן זה הנושא שעליו מתקוטטים: על קריסת ענף המסעדות הצפון? על השחיקה של המילואימניקים והמשפחות שלהם? על החרבת חלקי ארץ? על כלכלה בקשיים ודחיית דיוני התקציב למרות אזהרות נגיד בנק ישראל? לא ולא ולא ולא ולא. על חוק ג'ובים מושחת שש"ס ונתניהו רוצים להעביר. בושה.

מה עוד קורה

1. והנה עוד שר שפועל הפוך מהאינטרס הציבורי: אלי כהן קיבל משק מים במצב מעולה — אבל עלול לדרדר אותו 20 שנה לאחור

2. חברת תעופה ישראלית חדשה בדרך: אייר חיפה תקבל מטוס ראשון בסוף החודש

3. שינוי כיוון: טסלה מורידה מחירים בישראל — מחיר טסלה מודל 3 יחל מעתה ב-198 אלף שקל, ומחיר הקרוסאובר מודל Y יחל ב-218 אלף שקל

4. רבים משורדי הטבח במסיבות ב–7 באוקטובר שבו לעבוד, אך הפצע עדיין פתוח. "אנשים שוכחים מה עברנו בנובה. צריך להפסיק להטיף לנו לחזור לחיים שלנו"

5. הנתונים נחשפים: כמה עולה הפעלת הרכבת הקלה בגוש דן — וכמה תעלה גם בשבת

6. ומה אפשר ללמוד ממבול התביעות נגד אילון מאסק?

2024-07-09T16:28:33Z dg43tfdfdgfd