DATABRICKS מתרחבת בישראל וממנה את יאניס דאובין לסמנכ"ל אזורי

Databricks (דאטהבריקס), ענקית הדאטה והבינה המלאכותית, מכריזה באופן רשמי על התרחבותה בשוק הישראלי ומינוי יאניס דאובין לסמנכ"ל אזורי. עם ניסיון עשיר מחברות ענקOracle , Salesforce ו-ServiceNow, דאובין יפקח על הפעילות של דאטהבריקס בישראל ומדינות נוספות באירופה, במזה"ת ובאפריקה, שצפויות להגדיל את מספר העובדים ב50% בשנה הקרובה באזור.

עם העלייה האדירה בפופולריות של LLMs (מודלי שפה גדולים) בחצי השנה האחרונה, העולם התוודע לפוטנציאל האינסופי של הבינה המלאכותית. הקצב חסר התקדים של פיתוחים בתחום והשיפור המתמיד של המודלים הקיימים, הביא את ניהול הדאטה והבינה המלאכותית לראש סדר העדיפויות של ארגונים בכל העולם. מוצר ה-Lakehouse של דאטהבריקס מהווה פלטפורמה אחודה לניהול דאטה שמשלב את הגמישות, היעילות והסקאלביליות של מאגרי נתונים יחד עם אפשרויות מתקדמות לניהול המידע, המאפשרים מודיעין עסקי משופר ולמידת תוכנה לכל הנתונים.

יותר מ-50 אחוזים מחברות Fortune 500 מסתמכות על פלטפורמת ה-Lakehouse של דאטהבריקס עבור ניהול הדאטה והבינה המלאכותית שלהן. בין לקוחות החברה ניתן למצוא את: Akamai, Comcast, Kaltura, Condé Nast, AT&T, Atlassian, Grammarly, Lusha, Riot Games, Zynga וחברת Shell. דאטהבריקס פעילה בכל שרתי הענן המרכזיים, כולל AWS, Azure ו-Google Cloud.

ישראל מהווה יעד אסטרטגי עבור דאטהבריקס, ולכן החברה החליטה על פתיחת משרד חדש בהרצליה בהובלת ליאור צברי שמכהן כמנהל הפעילות בישראל. לצברי היכרות מעמיקה עם השוק המקומי וניסיון מחברות כמו , HP, Cloudera ו- Vertica. במסגרת הרחבת הפעילות של דאטהבריקס בישראל, צברי צפוי לגייס טאלנט מקומי לטובת גידול של 50% במספר העובדים ביחס לתחילת השנה, לצורך הרחבת פעילות החברה בארץ והגדלת הפעילות העסקית באזור.

"אני נרגש להוביל את הצוות של דאטהבריקס בישראל בנקודת מפנה כל כך חשובה בהיסטוריה שבה ראשי התעשייה בישראל מתוודעים לכוח ולהשפעה של הבינה המלאכותית וניהול הדאטה", אומר ליאור צברי, מנהל הפעילות של דאטהבריקס בישראל. "אני משוכנע שאימוץ ושילוב של בינה מלאכותית וניהול דאטה ימשיכו להצעיד קדימה את ענף ההייטק הישראלי. העלייה בביקוש לאסטרטגיות ניהול בינה מלאכותית יעילות, מציבות את דאטהבריקס בעמדת מפתח לתמיכה בלקוחות ישראלים בזכות פלטפורמת ה-Lakehouse שלנו."

"בדאטהבריקס, אנחנו מחויבים להיות נוכחים לצד הלקוחות שלנו, ומעולם לא הייתה הזמנות מרגשת יותר להתרחב בישראל", אומר יאניס דאובין, הסמנכ"ל האזורי של דאטהבריקס. "חלק מלקוחותינו, שרושמים צמיחה אדירה באירופה, כמו חברת Openweb ממוקמים בישראל, ואנחנו מלווים אותם בתהליכי הטמעת טכנולוגיות AI. אנחנו עובדים גם עם שותפים כמו KPMG Israel, ועם מטמיעי מערכות כמו אצטק, MatrixDnA בהאצת הטמעת פלטפורמת ה-Lakehouse שלנו. פוטנציאל הגדילה בישראל הוא אדיר, ואני נרגש לגלות לאילו הישגים נגיע בשנה הקרובה ומעבר לה".

הלקוחות של דאטהבריקס בישראל, ביניהן כאמור אופן ווב, Nexar, Forter ו-Kaltura, כבר נחשפו לערך המוסף של השימוש בפלטפורמת ה-Lakehouse עבור הנדסת נתונים, מדע נתונים ו-ETL ובהדרגה משקיעות יותר משאבים בנושא ניהול הדאטה.

"כחברה ששמה דגש על נתונים, Openweb זקוקה למסד הנתונים הנכון שיתמוך בצמיחה המהירה שלה. לכן החלטנו להשתמש ב-Lakehouse של דאטהבריקס כפלטפורמת הנתונים העיקרית שלנו, מה שמאפשר לנו להביא חדשנות במהירות וביעילות רבה יותר. באמצעות דאטהבריקס וסט הכלים הרחב שהיא מציעה, אנחנו יכולים לשרת את הלקוחות שלנו בצורה מהירה יותר ולספק ערך רב יותר לשותפים שלנו". אומר איתי אברבאיה, מנהל בכיר לניהול ניתוח נתונים ב-OpenWeb.

חברה נוספת שרשמה צמיחה מהירה בעזרת דאטהבריקס היא Kaltura, שהמעבר לשימוש בפלטפורמת ה- Lakehouse כבר נמצא משתלם עבורה. החברה הצליחה להפחית בהוצאות על ניהול תשתיות והצליחה לצמצם שעות עבודה בכל הנוגע לתחזוק מאגרי הנתונים שלה. בנוסף, מהנדסי התמיכה בחברה יכולים כעת לקבל את נתוני הדאטה שהם צריכים בתוך חמש דקות בלבד, מה שמאפשר להם לאבחן תקלות טכניות במהירות רבה יותר עבור לקוחות.

"המשימה שלנו בקלטורה היא להנגיש חוויית וידאו לכל ארגון. מיליוני צופים נהנים מפתרונות הוידאו שלנו עבור שידורים חיים או on-demand, וניהול הדאטה משחק תפקיד מרכזי ביכולת שלנו להציע להם את החוויה הטובה ביותר", אומר עומר קולדוני, ראש צוות הנדסת הנתונים בקאלטורה. "המעבר ל-Lakehouse של דאטהבריקס סייע לנו בייעול תהליכי העבודה ובהפחתת העלויות. עם דאטהבריקס אנחנו בטוחים שנוכל לפתח את היכולות החדשות שהלקוחות שלנו חיכו להן".

2023-05-31T08:59:44Z dg43tfdfdgfd