שר הבינוי בוחן עצירת פרויקטים חדשים בחיפה: "עד לפינוי המפעלים המזהמים"

גולדקנופף ציין במכתב ששלח למנכ"ל משרד הבריאות ולשרה להגנת הסביבה כי בצל הסכנה הבריאותית הנשקפת לתושבי העיר בעקבות הזיהום של מפעלי בזן, ועל רקע התחקיר שפורסם בנושא, בכוונתו לכנס "דיון דחוף על מנת לבחון צעדים לסילוק המפגע בהקדם"

שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף, בוחן עצירה של בניית פרויקטים חדשים בחיפה עד לפינוי המפעלים המזהמים שפועלים בעיר. כך עולה ממכתב ששלח אתמול למנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, ולשרה להגנת הסביבה, עידית סילמן, והגיע ל-ynet. גולדקנופף כתב כי הוא שוקל לעצור את הבנייה בעיר בצל "הסיכון הנשקף ממפעל בזן". העתקים של המכתב משלחו למנכ"ל משרד השיכון, יהודה מורגנשטרן, והיועצת המשפטית של המשרד, אפרת פרוקצ'יה.

"בסוף השבוע שעבר פורסם מחקר שערכה ד"ר קרן אגאי שי מאוניברסיטת בר אילן לפיו נמצאו מתכות רעילות בריכוז גבוה בדמם של תושבי מפרץ חיפה", נכתב. "דיווחים על תחלואה עודפת במחלת הסרטן - כולל בקרב צעירים - בשל זיהום האוויר של מפעלי בזן מתפרסמים כבר מספר שנים ומגובים בנתונים".

"נוכח חומרת הנושא, ומתוך אחריות לשלומם ובריאותם של אזרחי ישראל, אבקש לכנס דיון דחוף על מנת לבחון צעדים משמעותיים לסילוק המפגע בהקדם האפשרי", כתב שר השיכון. "בהתייעצות שקיימתי במשרדי עלתה האפשרות להורות על עצירת הבנייה החדשה בחיפה עד לפינוי המפעלים המזהמים".

את המכתב על עצירת הבנייה בחיפה שלח גולדקנופף לאחר שרק לפני כשבוע אישר משרד הבינוי והשיכון תוכניות בנייה רחבות היקף במסגרת של התחדשות עירונית בארבע שכונות שלמות במתחם נווה שאנן שבמזרח העיר. 

2023-02-01T10:41:10Z dg43tfdfdgfd