אין יו"ר משלי? אין אשראי: האם שלמה קרעי נוקם בדואר?

אין יו"ר משלי? אין אשראי: האם שלמה קרעי נוקם בדואר?

כף רגלו של שר התקשורת לא דרכה עד כה בדואר ישראל, וחתימתו על תיקון רישיון שיאפשר לחברה לגייס אשראי – מתעכבת ■ האם זה קשור חלילה למינוי פוליטי שלא צלח?

May 31st, 06AM May 31st, 06AM אבי בר-אלי

בחברת דואר ישראל רשמו שלשום רגע נדיר של גאווה. לאחר שלוש שנים שחורות שבהן שרפה 1.9 מיליארד שקל והגיעה לכדי פשיטת רגל, דיווחה אתמול החברה הממשלתית על צמיחה של 14% בהכנסות ואפילו על רווח רבעוני נקי (23 מיליון שקל).

אמנם החברה אוטוטו מוצבת להפרטה, ומשכך דו"חותיה "חייבים" להיות יפים. בכל זאת, ולמרות גירעון עצום בהון, התוצאות היו חיוביות ביחס לתחזיות — מה עוד שרק חצי שנה חלפה מאז אושרה תוכנית ההבראה לחברה.

יו"ר דירקטוריון הדואר, מישאל וקנין, טפח לכולם על השכם. המנכ"ל דוד לרון דיווח שהחברה "מוכנה להפרטה". ונדמה כי רק דמות מרכזית אחת חסרה בשמחה: שר התקשורת, שלמה קרעי. אחרי הכל, חברת הדואר קרובה לליבו של קרעי. לא סתם הוא ניסה להדיח את היו"ר וקנין, עוד לפני שהספיק לחמם את כיסא השר שלו — כמיטב המסורת הליכודית.

אלא שמאותו רגע בו נחסם השר, וניסיון ההדחה הפוליטי שלו סוכל — קשה שלא להתרשם שקרעי פשוט מחרים את החברה. הכיצד לא עומד השר בקשר עם חברה ממשלתית שתחת פיקוחו? ואיך זה שהספיק לכבד בנוכחותו חברות ורשויות מקומיות, אך כף רגלו עדיין לא דרכה בדואר?

ליתר דיוק, היא כן דרכה. לפני שבועיים בערך, בסניף הדואר המרכזי בזיכרון יעקב. לשם כן טרח קרעי להגיע כדי להפגין נוכחות. אם כי הוא לא עשה זאת בלוויית מנהלי הדואר, אלא בלוויית ראש סניף הליכוד בזיכרון, מאיר ואנונו.

ומילא החרם של קרעי היה מסתכם בלא לבקר ולא לברך. זה עוד נסבל. אבל חלילה לפגוע בתפקודה השוטף של החברה? מסתבר כי לצורך פתיחת קווי אשראי נוספים מול הבנקים, היות שמצב הדואר עדיין לא יציב, נדרשת זו לשעבוד של נכסים. טעות בנוסח הרישיון שקיבלה החברה גרמה לכך ששעבוד כזה לא יהיה אפשרי — היות שהרישיון מאפשר לשר התקשורת למנוע מימוש נכסים בשעבוד.

כל עוד שר התקשורת לא מאשר לתקן את נוסח הרישיון — הבנקים לא מוכנים לאשר שעבוד, ומהחברה נמנע קו אשראי של עשרות מיליוני שקלים. ויש אפוא לקוות שקרעי לא אישר עדיין את התיקון רק מפאת עומס העבודה, ולא חלילה מנקמה.

2023-05-31T03:24:44Z dg43tfdfdgfd