חודש חמישי ברציפות: מחירי הבתים בארה"ב ממשיכים לרדת

מדד מחירי הבתים קייס-שילר, שעוקב אחר המחירים בארה"ב, צנח בנובמבר ב-0.6% לעומת אוקטובר. בחישוב שנתי, המדד עלה ב-7.7% בנובמבר - האטה לעומת עלייה שנתית של 9.2% שנרשמה באוקטובר. ירידות המחירים החדות ביותר נרשמו בערי החוף המערבי כמו פיניקס ולאס וגאס

מחירי הבתים בארה"ב ירדו בנובמבר לעומת חודש קודם לכן, על רקע שיעורי המשכנתאות הגבוהים. 

אתמול (ג') דווח כי מדד מחירי הבתים קייס–שילר, שעוקב אחר המחירים ברחבי ארה"ב, צנח בנובמבר ב-0.6%, לעומת אוקטובר. זה היה החודש החמישי ברציפות של ירידות. בבסיס שנתי, המדד עלה ב-7.7% בנובמבר, האטה לעומת עלייה שנתית של 9.2% שנרשמה באוקטובר.

>> לסיפורים החשובים והמעניינים בכלכלה ובצרכנות - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו והאזינו לתוכנית כסף חדש ב-ynet radio

לפי דו"ח נפרד, מכירות הבתים הקיימים נפלו בשנה שעברה ב-17.8%, הרמה הנמוכה ביותר מאז 2014, זאת לאחר שהזינוק בשיעורי המשכנתאות הובילו לכך שהשגשוג שנרשם במהלך המגפה נפסק בפתאומיות. 

ההערכה בקרב כלכלנים רבים היא שהמחירים ימשיכו במגמת הירידה, ולפי חלק מהתחזיות בהמשך השנה יירשמו אף ירידות במחירים לעומת שנה קודם לכן. לפי מדד קייס–שילר בין יוני ונובמבר ירדו המחירים ב-3.6%. ירידות המחירים החדות ביותר נרשמו בערי החוף המערבי כמו פיניקס, שם ירדו המחירים בנובמבר בשיעור חודשי של 1.9%, ובלאס וגאס שבה המחירים ירדו ב-1.7% לעומת אוקטובר. בהשוואה לשנה שעברה, הירידה החדה ביותר במחירים נרשמה בסן פרנסיסקו, שם ירדו המחירים בשיעור שנתי של 1.6%. לעומת זאת, במיאמי נרשם קצב צמיחת המחירים השנתי המהיר ביותר של 18.4%, ואחריה טמפה עם 16.9%. 

2023-02-01T11:30:27Z dg43tfdfdgfd