"מכרתי לו דירה ב-380 אלף דולר. זה היה המון כסף ואז הבנתי שזה תפור עליי"

אסי מתווך נדל"ן כבר 20 שנה. רוני הייתה מנהלת השיווק של נספרסו במשך 13 שנה והיום עובדת בישרוטל. על החיים ליד כיכר המדינה: "חשבנו שאי-אפשר לגדל ילד בעיר ועברנו לגור בנאות אפקה בבית פרטי עם גינה. הכל היה מדהים, עד שהבנו שאנחנו לא סובלים את זה". משפחת וייזר על הספה

מה עושים עם המינוס, כמה משלמים על הדירה, איפה הייתה החופשה האחרונה ועל איזו הוצאה מצטערים במיוחד? אנשים מרחבי הארץ מספרים בגילוי לב על החיים עצמם. והפעם: משפחת וייזר, מתל אביב.

>> לסיפורים החשובים והמעניינים בכלכלה ובצרכנות - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו והאזינו לתוכנית כסף חדש ב-ynet radio

בצילום: אסי (46), רוני (42), יולי (12) ודניאלה (9).

הדירה? ארבעה חדרים בשכירות סמוך לכיכר המדינה. אסי: "זו מציאה. משלמים פחות מ-10,000 שקל". רוני: "יש לנו דירה משלנו לא רחוק מפה ואנחנו מקווים לעבור לגור בה אחרי שתעבור תמ"א". רוני: "אסי ואני הכרנו כשכנים לדירה ששכרתי בשינקין ביום הראשון שלי בתל אביב. דפיקה בדלת והוא בפתח. אז הוא עוד הציג את עצמו כאסף. היה איזה שבוע שהוא היה חולה והכנתי לו מרק כרובית שהיה נורא ואיום ומאז אנחנו יחד". 

תל אביב? אסי: "תל אביב יש אחת ואנחנו מתים עליה אבל העבודות והבנייה בתקופה האחרונה הפכו את החיים פה לבלתי אפשריים. זה כבר לא נעים". רוני: "אין לך את תל אביב בשום מקום אחר. תבין, אחרי שיולי נולדה חשבנו שאי-אפשר לגדל ילד בעיר ועברנו לגור בנאות אפקה בבית פרטי עם גינה. החלום הישראלי התגשם והכל היה מדהים עד שהבנו שאנחנו לא סובלים את זה ולא רוצים לחיות מחוץ למרכז של העיר". 

מה עושים? אסי: "אני מתווך כבר 20 שנה. הגעתי לזה כי חיפשתי דירה להשכיר ולא מצאתי, אז נכנסתי לאיזה מתווך שהציע לי לבוא לעבוד איתו. אמרתי לו: 'אני מתווך? אין סיכוי'. אבל הוא התעקש והחלטתי לתת לזה סיכוי. באותם הימים הגיע מקנדה קרוב משפחה של אחת השכנות שלי וחיפש דירה וזו הייתה העסקה הראשונה שלי. מכרתי לו דירה ב-380 אלף דולר. זה היה המון כסף והתנפחתי כמו טווס והבנתי שזה תפור עליי. מאז אני מתווך ואני מת על זה. אני אוהב אנשים ואני אוהב דירות וזה מרגש אותי. המשרד שלי בשינקין פינת רוטשילד ואני מרגיש כל יום בחו"ל. זה נראה שאנחנו לא עושים כלום, אבל מתווך הוא פונקציה חשובה כי הוא זה שגורם לעסקה לקרות. אני פשוט אוהב לעשות את זה". רוני: "הוא תמיד אומר שהוא קם בכיף לעבודה וזה השפיע עליי. כשהרגשתי בעבודה הקודמת שלי שאני כבר פחות שמחה ופחות כיף לי - הוא היה המודל שלי לאיך זה צריך להיות וקמתי ועזבתי". 

מה עשית? רוני: "הייתי 13 שנה מנהלת השיווק של נספרסו. זה התחיל ממודעה בעיתון כשאף אחד לא ידע עוד מה זה נספרסו. לא היה שם כלום ועבדתי על כל הגזרות. כתבתי את המכתבים לחברי המועדון, הפקתי כנסים וקמפיינים אבל אז נסטלה לקחה את המותג מהזכיין ופתאום העולם השתנה. פתאום זה מותג גלובלי עם כל מיני הוראות והנחיות והעסק הלך והתעצם. אני יכולה להגיד היום שיש לי חלק בהצלחה של המותג. כשהגעתי לחברה המודעות למותג עמדה על 16% וכשעזבתי כבר 98% מהציבור ידעו מה זה נספרסו. אבל לי בשלב הזה כבר הרגיש מיצוי והרגשתי שאני חייבת לעשות שינוי". 

שינוי? רוני: "עזבתי בינואר 2020 ותיכננתי לקחת קצת חופש ובמקום שאשב לבד בבית בכיף, הקורונה באה וכולם היו איתי בבית. והפכתי גם למורה, מבשלת, מלצרית, מגשרת ומפעילת הג'ימבורי. לאט-לאט התחלתי ליהנות מזה. כשחזרנו לשגרה התחיל לחץ למצוא עבודה ושוב ראיתי מודעה שמחפשים מנהלת שיווק לישרוטל". דניאלה: "אני זוכרת שיולי פתחה את הדלת וצעקה לי, 'אמא מצאה עבודה'".

ישרוטל? רוני: "עולם המלונאות עבר טלטלה גדולה בקורונה ושנה לפני לא הייתי חושבת על זה אפילו אבל מסוף המגפה פתאום הכל פרץ החוצה ויש שגשוג מטורף. אחד התכנונים שלי הוא להפוך את המועדון של ישרוטל לרלוונטי וחשוב ללקוח ומשם לבנות את המותג. אני שוב קמה עם חיוך בבוקר וכיף לי ללכת לעבודה וגם יש את בתי המלון הכי שווים ואנחנו גם נהנים מזה". 

מה הבילוי שלכם? אסי: "מסעדות, בתי קפה. רוני אוהבת תמיד לגלות דברים חדשים". רוני: "תן לי את המקומות הכי חדשים, המנות הכי מופרעות. אסי תמיד יעדיף את המקום הקבוע שלו". אסי: "כשיש מקומות טובים מאוד, נכון לחזור אליהם. מה צריך להמציא את הגלגל מחדש. רוני גם מאוד אוהבת טריוויה". 

טריוויה? רוני: "אני חיית טריוויה. השתתפתי גם במי רוצה להיות מיליונר וגם במרדף. מגיל ארבע אבא שלי היה יושב איתי על אנציקלופדיות ואטלסים. האמת שניסיתי להעביר את זה גם לדור הבא, אבל זה לא עובד. בתור ילדה קראתי ספריות שלמות וגם יש לי זיכרון מאוד טוב אז מצאתי דרך לנצל את זה. הייתה תקופה שלא עבדתי ואסי הציע שאלך לתוכנית. ניסיתי, התקבלתי וקיבלתי 32 אלף שקל בגיל 35. זה היה וואו".

רמת חיים? אסי: "ברוך השם, מצוין. זה נכון שקונים פחות דירות וזה משפיע אבל אני מסתכל על העבודה שלי בהיקף שנתי ולא חודשי. בחיים לא היה מינוס וגם לא יהיה. לא מוכן להגיע למקום הזה".

רוצים להשתתף במדור? כתבו ל: [email protected]

2022-11-26T06:18:12Z dg43tfdfdgfd