מחכים לסמוטריץ': הממשלה מבקשת מבג"ץ דחייה עשירית בדיון על הפנסיות הצבאיות

מחכים לסמוטריץ': הממשלה מבקשת מבג"ץ דחייה עשירית בדיון על הפנסיות הצבאיות

על רקע הסתייגותו של שר האוצר, הפרקליטות הודיעה כי הממשלה החדשה עדיין לא בשלה למסור את עמדתה בעניין חקיקת חוק הפנסיות

February 01st, 15PM February 01st, 16PM אבי בר-אלי

הממשלה מבקשת דחייה נוספת בעדכון בג"ץ באשר להתקדמות החקיקה שתכשיר את הבונוסים הפנסיוניים בצה"ל. זו הפעם העשירית שהיא מבקשת דחייה שכזו.

"בהתחשב בכך שהממשלה ה-37 הוקמה לפני כחודש בלבד, ושנושאים רבים מצויים על שולחנה, וכדי לאפשר לשרים הרלוונטים להידרש לנושא", ביקשה פרקליטות המדינה לדחות את מועד העדכון ל-1 במאי. הבקשה הזו היא האחרונה בשורה ארוכה של דחיות מאז הוגשו העתירות נגד תשלום הבונוסים בידי עמותות צדק פיננסי ורווח נקי, עוד לפני שלוש שנים.

עם החלטת הקואליציה הקודמת על התפרקותה, ביקשה המדינה לדחות את הדיווח לשלושה חודשים לאחר הבחירות. כעת היא מבקשת דחייה נוספת, כאשר הצעת החוק של הממשלה הקודמת, שנועדה להלבין את הבונוסים, אינה מקודמת ונעצרה בקריאה ראשונה בלבד, אף שחלף חודש מאז כינון הממשלה החדשה.

לא הוחל עד כה דין רציפות על הצעת החוק הזו, שקידם שר הביטחון הקודם, בני גנץ. הצעת החוק של גנץ נועדה להלבין את החריגות הפנסיוניות ארוכות־השנים של אנשי הקבע בעלי הפנסיה התקציבית ("הגדלות רמטכ"ל"), ולהכין את הקרקע לתשלום מענקים פנסיוניים שישולמו גם לבעלי פנסיית הגישור (שאינם זכאים לפנסיה תקציבית).

כפי שפורסם השבוע ב-TheMarker, שר האוצר, בצלאל סמוטריץ', לא זו בלבד שאינו נלהב לאשר את המתווה הפנסיוני הגורף מדי עבור פורשי שירות הקבע בעתיד – הוא מתכוון גם לדון מחדש בבונוסים שכבר משולמים. ברצונו גם לצמצם את תוספת הגדלות הרמטכ"ל שחולקה לכאורה שלא לפי חוק.

2023-02-01T14:26:54Z dg43tfdfdgfd