ענקיות הטכנולוגיה מהמרות על מיליארדים - ולישראלים לא נשאר כסף לחלב

ענקיות הטכנולוגיה מהמרות על מיליארדים - ולישראלים לא נשאר כסף לחלב

לפעמים ראשי ענקיות טכנולוגיה עסוקים יותר מדי באגו ושוכחים שההימורים האקסצנטריים שלהם עולים מיליארדים של כספי משקיעים, ומשפיעים על אלפי עובדים ■ שדה הקרב החדש לשיפור התדמית של שופרסל, שרוצה למצב את עצמה כלוחמת בעליות המחירים, הוא ענף החלב

November 25th, 06AM November 25th, 06AM TheMarker

האלפיון העליון

50% מ–7,500 עובדי טוויטר פוטרו אחרי שאילון מאסק רכש אותה ב–44 מיליארד דולר; חזון המטאוורס של מטא (פייסבוק) לא מניב קבלות והחברה הכריזה כי תפטר 11 אלף עובדים, ולפי דיווחים מארק צוקרברג עשוי לפרוש ב–2023; ג'ף בזוס ואמזון צפויים לפטר 10,000 עובדים, בעיקר כאלה שמפתחים את העוזרת הקולית אלקסה, שעלולה להיהפך לפלופ הגדול בתולדות החברה. נראה שלפעמים ראשי ענקיות טכנולוגיה עסוקים יותר מדי באגו ומי יגיע יותר רחוק בחלל, ופחות אכפת להם שההימורים האקסצנטריים שלהם עולים מיליארדים של כספי משקיעים ומשחקים בחייהם של אלפי עובדים.

לא גומרים את החודש

שופרסל, שהציגה ירידה ברווחיה בחצי הראשון של השנה, מנסה כעת למצב עצמה כמי שנלחמת בעליות המחירים עבור הצרכן. זירת הקרב הנוכחית היא ענף החלב, שבו סירבה הרשת לשתף פעולה עם רצונה של תנובה — שגם היא הציגה באחרונה ירידה ברווחים — להעלות מחירים. בטווח הקצר תוצאת המאבק עשויה להיות מחסור במוצרי חלב על מדפי שופרסל, אבל גם כשהמשבר ייפתר, תהיה זו רק ישועה זמנית לאזרח. בין שתי חברות שחייבות לשפר את שורת הרווח שלהן, הצרכן הישראלי יהיה חייב לדאוג לעצמו דרך הקפדה על הזירות שבהן הוא עושה את הקניות שלו והמוצרים שאותם הוא רוכש.

2022-11-25T04:48:13Z dg43tfdfdgfd