רשות המסים תחלק פיצויים לעסקים בדרום: כך תדעו אם אתם זכאים

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ', פרסם היום (רביעי) להערות הציבור את התקנות שגובשו ברשות המסים המסדירות את תשלום הפיצויים לעסקים בדרום (עד 40 ק"מ מהרצועה) שנפגעו כלכלית מההסלמה במצב הביטחוני במהלך מבצע 'מגן וחץ'.

מבצע "מגן וחץ": כך תדעו אם תהיו זכאים לתשלום על היעדרות מהעבודהלאחר מבצע "מגן וחץ": הקלות לתלמידים בעווטף עזה

על פי התקנות המוצעות תקופת הזכאות לפיצויים היא החל מ-9.5.2023 ועד 13.5.2023 לעסקים מ-7 עד 40 ק"מ מהרצועה ועד 14.5.2023 לעסקים עד שבעה ק"מ מהרצועה.

עוד לפי התקנות המוצעות, הפיצויים ישולמו באמצעות שלושה מסלולים ירוקים חלופיים: מסלול שכר, מסלול מחזורים ומסלול חקלאים. עסקים עד שבעה ק"מ יוכלו לבחור לתבוע פיצויים באמצעות המסלול האדום שבתקנות הקבועות, משמע ללא הגבלת סכום לפיצויים. תנאי הכרחי לתשלום פיצויים לעסקים הוא תשלום שכר עבודה לעובדים שלהם. התקנות יובאו בהמשך לאישור ועדת הכספים.

המסלולים הירוקים המוצעים:

מסלול שכר עבודה – בגין אובדן שכר עבודה המשולם לעובדים המתגוררים עד 40 ק"מ מהרצועה ומוצע לקבוע סכום קצוב של 470 ₪ ליום עבודה לכל עובד. מסלול זה רלוונטי בשל היעדרות עובדים המועסקים במוסדות חינוך שנסגרו לפי הנחיות פיקוד העורף, הורים שנעדרו מעבודתם כדי להשגיח על ילדיו וכן עובדים עם מוגבלות ועובדים המתגוררים עד שבעה ק"מ מהרצועה.

מסלול מחזורים – בגין אובדן הרווחים של העסק לפי הירידה במחזור העסקות, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד ועד תקרת פיצויים של 400,000 ש"ח לעוסק. עסקים מענף המסחר והשירותים לעסקים משבעה עד 40 ק"מ מהרצועה לא יוכלו להגיש תביעה במסלול זה כי לא הייתה להם הפסקת פעילות של יותר משבעה ימים.

מסלול חקלאים – פיצויים לפי מספר עובדים בשטח החקלאי וקרבתו לגדר המערכת.  

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' מסר: נדבך מרכזי בביטחון ישראל הוא החוסן הלאומי של העורף. תושבי עוטף ישראל מגלים בשנים האחרונות עוצמות מיוחדות של גבורה ויכולת עמידה ומאפשרים לנו כממשלה לפעול בנחישות מול הטרור. החלק שלנו כממשלה הוא לתת להם גב מלא ולוודא שהם לא נפגעים כלכלית. זה מה שאנחנו עושים עכשיו. נמשיך לעמוד לימין תושבי העוטף.

2023-05-24T15:28:52Z dg43tfdfdgfd