קיש מבטיח מיליארד שקל לחינוך ביישובי הנגב המערבי ללא מקור תקציבי

קיש מבטיח מיליארד שקל לחינוך ביישובי הנגב המערבי ללא מקור תקציבי

מטרת משרד החינוך היא שהלימודים ברוב יישובי הנגב המערבי יחזרו בינואר ■ התוכנית כוללת השקעה של 600 מיליון שקל במערכת החינוך ביישובי הנגב המערבי, במטרה להקטין את הכיתות באזור ולתמוך במורים ובתלמידים ■ התוכנית עדיין לא הוצגה למשרד האוצר

November 20th, 19PM November 20th, 19PM ליאור דטל

משרד החינוך הציג הערב (שני) ביחד עם ראשי הרשויות המקומיות בנגב המערבי את תוכנית "חינוך לתקומה" - תוכנית של מיליארד שקל לשיקום מערכת החינוך ביישובי הנגב המערבי. לפי התוכנית, הלימודים ברוב יישובי הנגב המערבי יחודשו החל בינואר. עלותה מיליארד שקל, מתוכם 250 מיליון שקל ינותבו לבניית מבנים זמניים ולהשמיש מבנים קיימים עבור מועצות אזוריות בדרום. אותם מבנים ישמשו את היישובים שנמצאים במרחק של מעל 4 ק"מ מהגבול. 150 מיליון שקל נוספים ינותבו לבינוי בבתי ספר בהמשך.

התוכנית כוללת השקעה של 600 מיליון שקל במערכת החינוך ביישובי הנגב המערבי, במטרה להקטין את הכיתות באזור, לשפר את מערכת החינוך ולתמוך במורים ובתלמידים. בין השאר, יוקמו במסגרת התוכנית מבנים זמניים שישמשו כבתי ספר, וימגנו אותם באמצעות מיגוניות. בנוסף, בחלק מהמועצות אותרו מבנים שניתן להשמיש כבתי ספר במטרה לחדש את הלימודים ביישובים - בהתאם למצב הביטחוני - בחודשים הקרובים. התוכנית עדיין לא הוצגה למשרד האוצר, ועדיין לא נמצא עבורה מקור תקציבי.

במסיבת העיתונאים השתתפו שר החינוך יואב קיש, ראש העיר שדרות אלון דוידי, ראש המועצה האזורית אשכול גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית שדות נגב תמיר עידאן, ממלא מקום ראש המועצה האזורית שער הנגב יוסי קרן, וראש המועצה האזורית חוף אשקלון איתמר רביבו.

2023-11-20T17:09:49Z dg43tfdfdgfd