מינוי חדש למאיר אברז'ל במכללה האקדמית ספיר

מאיר אברז'ל, בן 44 מאאשדוד, מונה למנהל היחידה למעורבות חברתית באגף דיקאנט הסטודנטים במכללה האקדמית ספיר. אברז'ל יחליף את נעמה אייד-בוהדנה בתפקיד.

אברז'ל בוגר המכללה האקדמית ספיר, למד לתואר ראשון ושני במחלקה למנהל ומדיניות ציבורית. בתפקידיו הקודמים שימש כיועץ של שר העבודה והרווחה בזמנו איציק שמולי, ריכז את קשרי הקהילה בבינ"ה - התנועה ליהדות חברתית בתל אביב יפו, וכן שימש כמנהל תכנית ארצי בעמותת "חברים בטבע" העוסקת בהקמת גרעינים קהילתיים של יוצאים אתיופיה ברחבי הארץ.

בתחום החברתי, אברז'ל יזם ופעיל חברתי לפני כ- 10 שנים הקים יחד עם חברים נוספים את "תנועת אשדודים" תנועה חברתית המקיימת ומקדמת פעילות אזרחית לקידום איכות החיים של תושבי אשדוד. בנוסף לכך הקים את עמותת "אביבים בקהילה" ע"ש סרן אביב חקאני ז"ל - עמותה שמסייעת ומלווה חיילים בודדים. בעבר התנדב בעמותת ידידים שפועלת למען נוער בסיכון וכן בהיותו סטודנט פעיל היה חונך מצטיין והתנדבתי שנתיים וחצי ב"ניידת רחוב" של עמותת עלם באשדוד.

לדברי מאיר ארבז'ל: "המכללה האקדמית ספיר היא מאז ומעולם בית עבורי ואני שמח מאוד להיות חלק מהצוות ולהוביל תהליכים וחדשנות בתחום של הקשר עם הקהילה - מה שהקנה למכללה מוניטין רב מחוצה לה ובסביבתה. היחידה למעורבות חברתית במשרד הדיקן הוקמה מתוך אמונה כי מהות האקדמיה, מעבר להנחלה ויצירת ידע, הינה התרומה והתמיכה בקהילה. היחידה למעורבות חברתית שמה לה למטרה לשלב את הסטודנטים בעשייה חברתית, ערכית וחינוכית בקהילה, לפתח את התודעה החברתית של הסטודנטים הפעילים, הסגל המנהלי והאקדמי, דרך שילובם בפרויקטים בקרב אוכלוסיות מגוונות. היחידה מהווה רשת תומכת עבור קהילת הפעילים בה, פועלת לשילוב וקידום אוכלוסיות מגוונות ומחברת בין קהילה, אקדמיה ויזמות תוך חשיבה חדשנית. אנו מאמינים כי הסטודנטים בספיר הינם משאב אנושי רב ערך, בעל יכולת השפעה על הסביבה בה הוא חי, ורואים בחיבור העשייה החברתית ללימודים אקדמיים הכרחי. סטודנט פעיל ביחידה הינו אזרח בעל תחושת שייכות, אחריות ומחויבות לקהילתו ולסביבתו. ביחידה למעורבות חברתית פעילים כ-450 סטודנטים בכ-31 פרויקטים הנותנים מענה לאוכלוסיות וסוגיות חברתיות ברחבי הנגב, מאשקלון ועד באר שבע. לכל פרויקט מאפיין ייחודי ודרישות משלו".

2023-05-24T13:26:59Z dg43tfdfdgfd