יו"ר ההסתדרות הצטרף לבכירי המשק: תומך בפשרת הנשיא

זמן קצר לאחר פרסום מתווה השפרה לרפורמה משפטית בהסכמה, שהציע נשיא המדינה, יצחק הרצוג - ובעוד חברי הקואליציה ממהרים לפסול אותה על הסף ולהציגה כחד-צדדית, מיהרה הצמרת הכלכלית של ישראל להתייצב לימין הנשיא ולתמוך ביוזמת הפשרה.

בין התומכים ניתן למנות את ראשי הבנקים הגדולים: לאומי, הפועלים, מזרחי טפחות, דיסקונט, הבנק הבינלאומי ואחרים, וכן מעסיקים גדולים במשק, ביניהם היו"רים של שתי ענקיות המזון, תנובה ושטראוס, הראל ויזל, ליאורה עופר ורבים אחרים.

אלא שתמיכתם של אלה אינה מפתיעה: חלקם היו בין הראשונים להתריע מפני השלכות המהפכה המשפטית על הכלכלה ורובם ככולם התייצבו להגנה על נגיד בנק ישראל, עוד בטרם פרסם הנשיא את מתווה הפשרה שלו.

לעומת זאת, לתומכים במתווה הנשיא הצטרף שחקן חיזוק משמעותי בדמות יו"ר ההסתדרות, שביחד עם יו"ר נשיאות המגזר העסקי, דובי אמיתי, הודיע על תמיכתו ביוזמה שהציג הרצוג. מדובר בתוספת כוח חשובה לנשיא, שלנוכח הדחייה על הסף שספג מראש הממשלה וסביבתו, מבקש להציג קשת רחבה של תומכים.

תמיכת הבכירים בנגיד בנק ישראל - https://finance.walla.co.il/item/3565741

בהודעה משותפת שפרסמו השניים נאמר כי הם מביעים תמיכה מלאה במתווה נשיא המדינה וקוראים לכלל ראשי המפלגות ולכל חברי כנסת ישראל להתייצב כמקשה אחת מאחורי היוזמה.

"בשם כלל העובדים והמעסיקים במשק אנו קוראים לכולם להתייצב ולהביע אמון והסכמה במתווה שהוצג על ידי נשיא המדינה. תעצרו הערב את הכאוס החברתי והכלכלי והשיבו לכולנו את התקווה". כך נאמר בהודעה המשותפת.

עד כה הקפידה ההסתדרות שלא להצטרף לצעדי המחאה נגד המהפכה המשפטית ואף העלתה קמפיין שקורא להידברות והסכמה. האם מתווה הנשיא הוא מבחינתה קו פרשת המים?

מוקדם עדיין לקבוע, אך ההנחה היא שאם הקואליציה תמשיך את הקו התקיף שדחה את פשרת הנשיא על הסף, יתכן וגם ההסתדרות והעומד בראשה, שעד כה היו נאמנים למאמצים להשגת פשרה, יתקרבו לרגע האמת שלהם.

2023-03-16T08:39:15Z dg43tfdfdgfd