המחירים בסופר מזנקים, אבל לצ'ארלס שוואב יש דאגות גדולות יותר

המחירים בסופר מזנקים, אבל לצ'ארלס שוואב יש דאגות גדולות יותר

שוואב איבד 3 מיליארד דולר עקב נפילת המניה של חברת השירותים הפיננסיים שלו, אבל עדיין נשארו לו בחשבון 10 מיליארד דולר ■ בממשלה עוסקים בקידום ההפיכה המשטרית — ולא בטיפול במחירי המזון, שזינקו לקראת פסח

March 17th, 06AM March 17th, 06AM TheMarker

השבוע שלהם

האלפיון העליון

אחד האנשים שספגו את הנזק הגדול ביותר מקריסת סיליקון ואלי בנק (SVB) בסוף השבוע שעבר הוא צ'רלס שוואב, שאיבד 3 מיליארד דולר לאחר שהמשבר במערכת הבנקאות הפיל את מניות חברת השירותים הפיננסיים שלו. עם זאת, הוא לא צריך לדאוג יותר מדי, כי עדיין נשארו לו בחשבון כ–10 מיליארד דולר. הוא יכול גם לשאוב נחמה מכך שבסוף פברואר, כחלק מהמחאה כנגד ההפיכה המשטרית, פירסם מטה ההייטק הישראלי, שהתגבש במחאה, מדריך המפרט כיצד מי שרוצה להוציא את כספו מישראל לאות מחאה — יכול לפתוח חשבון בבנק צ'רלס שוואב, "בתוך עשר דקות".

לא גומרים את החודש

מעטים הם הישראלים ששכרם עלה ב–20% בשנה החולפת. למרות זאת, כאשר המוני בית ישראל יפקדו את הסופרמרקטים לקראת הקניות לפסח, הם ייאלצו להתמודד עם העובדה שעלותם של מוצרים בעגלת הקניות זינקה ב–15%–25% לעומת פסח בשנה שעברה. מדובר במשקולת כבדה הגורמת לישראלים לצמצם את הוצאותיהם על מזון או סעיפי מחיה אחרים. למרות זאת, הממשלה — השוקדת בחריצות על קידום הפיכה משטרית שלא תקדם את רווחת האזרח בחיי היומיום — אינה מראה שמץ מאותה נחישות בכל הנוגע למאבק ביוקר המחיה. להפך — בפעולותיה היא אף מאיימת להעמיק אותו.

2023-03-17T04:21:03Z dg43tfdfdgfd