במקום שפקידי משרד התחבורה יברחו, מירי רגב צריכה ללכת

במקום שפקידי משרד התחבורה יברחו, מירי רגב צריכה ללכת

בג"ץ מבקש תשובות מהשר דודי אמסלם, ח"כ גלית דיסטל אטבריאן מחוללת סערה, בעלת אייס צופה שלא תעמוד בתנאי ההלוואות והמיניוואן חוזר — הפעם כתחליף ללימוזינה ■ כל מה שצריך לדעת על היום שהיה בכלכלה

November 16th, 18PM November 16th, 18PM ענת ג'ורג'י

כמו לכל שרי הממשלה, גם לשרת התחבורה מירי רגב לקח כמה ימים לצאת מההלם בעקבות מתקפת החמאס על יישובי הנגב המערבי. אבל מהרגע שזה קרה, היא חזרה לעשות את מה שהיא יודעת לעשות מצוין: יחסי ציבור, בעיקר לעצמה.

היא מבקרת בנתיבות, מצהירה על פתיחת תחנת רכבת (לא חדשה, אלא כזאת שנסגרה בתחילת הלחימה בהוראת פיקוד העורף) ומצטלמת; היא עוברת בין חיילים בתחנות רענון, ומצטלמת; היא מגיעה לאילת ולערים נוספות, נותנת כמה הנחיות, מצהירה כמה הצהרות ומבטיחה כמה הבטחות — ומצטלמת. גם ליהודה ושומרון היא מגיעה, וגם שם, לצד הודעה על סלילת כביש עוקף חווארה, היא, איך לא, מצטלמת.

אפשר היה אולי לעצום עין לנוכח היקף הצילומים המרשים, אולי אפילו לפרגן (כי למה להיות חמוצים?), אלא שמתחת לכל זה, כפי שמדווחים יפעת ראובן ודניאל שמיל בכתבה שמתפרסמת הבוקר, מתחולל כאוס במשרד התחבורה ופרויקטים רבים וחשובים מתעכבים. זאת, בין היתר, על רקע העובדה שאנשי מקצוע בכירים במשרד עוזבים בזה אחר זה, ומצד שני ממונים מקורבים חסרי ניסיון לתפקידי מפתח, ובראשם מינויו של מנכ"ל משרד התחבורה משה בן זקן, שבעבר אירגן את הליכודיאדה, ובקדנציה הקודמת של רגב היה ראש המטה בלשכתה.

החשש הוא, כפי שכותבים ראובן ושמיל, כי הנזק לניהול ולעבודה המקצועית במשרד יהיה ארוך טווח. "צריך לקדם את הכפלת מסילות רכבת ישראל, את קווי הרכבת הקלה בגוש דן ואת המטרו", אומר בכיר ממשלתי לשעבר בכתבה. "אבל כרגע, במשרד יש חוסר ודאות, אין מנהיגות שתניע את זה".

ולא רק בטווח הארוך: התנועה לאיכות השלטון הגישה היום את העתירה לבג"ץ בעקבות החלטת משרד התחבורה להשבית את התחבורה הציבורית בשבת גם בזמן המלחמה. "מדובר בהחלטה שרירותית ופסולה שמונעת משיקולים פוליטיים זרים", נכתב בה.

למשרד התחבורה השפעה עצומה על איכות החיים שלנו, על הנגישות לעבודה, לפנאי ולמסחר ובימים האלה אפילו לצבא, ועל היכולת לצמצם מרחקים בין מרכז לפריפריה. כדי שהפרויקטים שנמצאים בשלבים שונים של תכנון וביצוע יקודמו בזמן נדרש כוח אדם מקצועי, מנוסה ומיומן. ולכן, במקום שבכירי המשרד יימלטו מהספינה המחוררת בזה אחר זה ויותירו אותנו ללא הפתרונות התחבורתיים הנחוצים כל כך, מי שצריכה לפנות את מקומה, ומהר, היא השרה רגב שמחוללת את הכאוס ומקריבה את טובת הכלל למען קידומה האישי.

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה לידיעה של ראובן ושמיל: "גם בזמן מלחמה, המשרד מקדם תהליכים ופרויקטים תחבורתיים להסעת המונים על ידי גורמי המקצוע במשרד וחברות התשתית של המשרד. משרדנו בוחן את קידום הפרויקטים גם בזמן מלחמה ופועל לשמור על רציפות תפקודית תוך מתן עדיפות לקידום הפרויקטים".

מה עוד קורה

1. בג"ץ הורה לאמסלם להשיב בתוך 14 יום מדוע אינו ממנה דירקטוריון לחברת החשמל

2. בעלת רשת אייס צופה שלא תעמוד בתנאי ההלוואות, גם אחרי ההקלות שקיבלה מהבנקים

3. מירב ארלוזורוב כותבת על שלושה שרים חרדים שמקדמים יבוא פרוע של עובדים זרים, תוך פתיחת פתח לגביית עמלות לא חוקיות ופגיעה בניסיון לשכנע ישראלים לעבוד בענף ובתעסוקת גברים ערבים

4. הדלפה או מהלך מתוכנן היטב? הרשת מסוחררת מצילומי מסך של שיחה שבמסגרתה אומרת ח"כ גלית דיסטל אטבריאן כי נתניהו אינו האיש שחשבה שהוא

5. אחרי 40 שנה, המיניוואן חוזר — הפעם כתחליף ללימוזינה, ועם תג מחיר עצום

6. סיון קלינגבייל, עורכת TheMarker ובת קיבוץ ניר עוז, על הטרגדיה שפקדה את חברי קבוצתה

2023-11-16T16:32:51Z dg43tfdfdgfd