ביטן לעיריית תל אביב: בטלו את ההתייקרות המתוכננת בחניה או שנדאג לכך בעצמנו

ביטן לעיריית תל אביב: בטלו את ההתייקרות המתוכננת בחניה או שנדאג לכך בעצמנו

יו"ר ועדת הכלכלה, דוד ביטן, דרש מהעירייה לוותר על ההתייקרות הצפויה במחירי החניה, אחרת ייזום הצעת חוק שתוזיל את החניה בעיר ■ מטרת העלאת מחירי החניה ואגרת הגודש היא לעודד שימוש בתחבורה ציבורית ולצמצם את הפקקים

March 16th, 15PM March 16th, 16PM דניאל שמיל

בכנסת מאיימים לבטל את ההתייקרות המיועדת במחירי החניה בתל אביב. בדיון שנערך היום (חמישי) בוועדת הכלכלה, תקף היו"ר דוד ביטן את ההחלטה ואמר כי "או שהעירייה תוריד את מחירי החניה, או שנבטל את העלייה שלהם בחוק". ביטן דרש מעיריית תל אביב התייחסות תוך שבועיים, ולא — תיזום הוועדה בעצמה הצעת חוק שתוזיל את החניה בעיר. לדברי ביטן "לא מדובר באיום, אלא בצעד של 'אין ברירה' כי מחיר החניה בתל אביב לתושבי חוץ יוכפל, וזה לא סביר".

דברי ביטן מצטרפים להחלטה של שרת התחבורה מירי רגב אתמול, להקפיא את המכרז להקמת שערי גבייה לאגרת הגודש — ולמעשה להקפיא את הכוונה להטיל אגרה. שני הצעדים הללו, העלאת מחירי החניה ואגרת הגודש, נועדו לתמחר באופן ריאלי יותר את השימוש במכונית באזור הגדוש ביותר במדינה. כך, אפשר היה לעודד חלק מהנהגים להותיר את המכונית האישית בבית ולהשתמש בתחבורה ציבורית.

בהתייקרות המיועדת, שצפויה להיכנס לתוקף אחרי פסח, מחירי החניה יעלו ב-79% והמחיר של שעת חניה ברחוב יהיה 12 שקל לשעה, במקום 6.70 שקלים כיום. עליית המחירים תהיה במרכז העיר (באזורים 2,1 ו-4) ותחול על תושבי חוץ בלבד.

מנהל הרשות לתחבורה בתל אביב, אופיר כהן, אמר כי יש בעיר 340 אלף מקומות חניה, שאינם עונים על הביקוש. לדבריו, מצוקת החניה לא תיפתר באמצעות הוספת עוד חניות אלא באמצעות גביית מחיר ריאלי. כהן ציין כי תעריף החניה המוגדל יוסיף 0.3% לכל היותר לכלל הכנסות העירייה, ולכן זהו לא אמצעי גבייה חדש אלא צעד לוויסות הביקוש. מחירי החניה בחניונים ציבוריים לא יעלו, לטענתו.

לדברי שי קדם, ראש מינהל תכנון ותשתיות היוצא במשרד התחבורה, ההגבלה על תעריפי החניה הוסרה כדי לנהל ביקושים ולאפשר לרשויות לקבוע תעריף שישקף את עלות המשאב. הוא הוסיף כי לצערו, רק ב-2025 תיכנס לתוקף ההוראה שקובעת כי ההפרש בין עלוּת החניה לתושב תל אביב לזאת של תושב חוץ לא יעלה על 30%. "בסוף צריך להבין כי יש לייצר איזון", אמר, "אולי מה שקרה פה זו יציאה מאיזון ואנחנו נבדוק איך מטפלים בזה".

ביטן טען בתגובה כי תיקון החקיקה שהסיר את מגבלת המחיר חיזק את הרשויות הגדולות והחזקות, ולא את אלו הקטנות, שבהן בכל מקרה החניה חינם. לדבריו, בכוונתו לאפשר לשרי התחבורה והפנים לבקר החלטות כאלה בעתיד, לבדוק אותן ולבקש הסברים מהרשויות. ביטן הציע גם לעיריית תל אביב להקים חניונים נוספים בעיר, אף שהדבר יגרום לכניסת מכוניות נוספות לעיר, ובטווח הארוך — יגדיל את המחסור במקומות חניה.

העלאת מחירי החניה נועדה להפחית את התמריץ לחיפוש חניה ברחובות. חניה יקרה יותר עשויה להפחית את עומסי התנועה ברחובות הפנימיים, כי פחות נהגים ייסעו באיטיות בעת חיפוש אחר חניה.

2023-03-16T14:21:10Z dg43tfdfdgfd