בג"ץ הורה לאמסלם להשיב בתוך 14 יום מדוע אינו ממנה דירקטוריון לחברת החשמל

בג"ץ הורה לאמסלם להשיב בתוך 14 יום מדוע אינו ממנה דירקטוריון לחברת החשמל

אתמול עתרה התנועה לטוהר המידות לבג"ץ בבקשה לחייב את השר דודי אמסלם ואת שר האנרגיה ישראל כ"ץ למנות יו"ר וחברי דירקטוריון חדשים לחברת החשמל ■ כבר יותר משנתיים שלחברה אין יו"ר מכהן, ובעוד כחודש היא עלולה למצוא את עצמה ללא מכסת הדירקטורים המינימלית לכינוס הדירקטוריון

November 16th, 15PM November 16th, 15PM TheMarker

בג"ץ הורה היום לשר לשיתוף פעולה אזורי, דודי אמסלם, ולשר האנרגיה, ישראל כ"ץ, לנמק עד 30 בנובמבר מדוע אינם ממנים יו"ר דירקטוריון ודירקטורים חדשים לחברת החשמל.

ההחלטה של בג"ץ, שניתנה על ידי שופט ביהמ"ש העליון עופר גרוסקופף, באה בעקבות עתירה שהגישה אתמול התנועה לטוהר השלטון נגד שר האנרגיה ונגד השר אמסלם, שבתחום אחריותו נמצאות החברות הממשלתיות.

חברת החשמל מתנהלת ללא יו"ר דירקטוריון כבר יותר משנתיים. בעוד פחות מחודש היא לא תוכל לכנס את הדירקטוריון כלל, בהיעדר מספר מינימלי של חברים. עד 28 בדצמבר יש למנות גם דירקטור חיצוני חדש, או לחדש את כהונתו של שלמה ארביב, המכהן כיום בתפקיד. אחרת הדירקטוריון ייוותר עם דירקטור חיצוני אחד, ולא יוכל לתפקד.

לפי העתירה, אמסלם מסרב לחתום על מינוי יו"ר לדירקטוריון משיקולים זרים ופסולים, כחלק מכיפופי הידיים שלו עם ראש רשות החברות מיכל רוזנבוים.

העתירה הוגשה באמצעות עוה"ד אביה אלף, בעז ארד ועומר מקייס, שמייצגים את התנועה לטוהר השלטון.

2023-11-16T13:17:36Z dg43tfdfdgfd