בלאק פריידי כאן: הנחות שוות בארה"ב ובריטניה, בישראל פחות

באתרי האונליין השונים בממלכה ובאמריקה ניתן למצוא הנחות של עד 80%, אולם בארץ המצב שונה והוזלת המחירים צנועה בצורה משמעותית. איפה ניתן למצוא אוזניות אלחוטיות ב-161 שקלים בלבד לעומת 500 שקלים בישראל, ובאיזה אתר מסך מחשב גיימינג יעלה לכם חצי מחיר?

בלאק פריידי פה, ומבצעי ארה"ב ובריטניה מורידים את המחירים להנחות שאין כדוגמתן בישראל. מבצעים גם באסוס בעד 80% ועוד 20% הנחה עם קופון TIME20. ובאייהרב (25% על כל האתר), וכך גם בכל אתרי הסחר בארה"ב.

גם בארץ יש מבצעים - אבל רובם לא יוצאים מגדר הרגיל. זארה יצאה למשל בהנחה של 15% בלבד. בקסטרו ההנחה על פריטים רבים לא הועמקה, ובאתר מציינים שההנחות על בגדים הן "עד" 40%. המבצעים בארץ שמגלמים הנחת עומק אמיתית - מעטים. 

>> לסיפורים החשובים והמעניינים בכלכלה ובצרכנות - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו והאזינו לתוכנית כסף חדש ב-ynet radio 

הנה דוגמה: מכונת אספרסו טוחנת Breville ברוויל Barista Express BES875BSS, שנמכרת בלאסט פרייס ב-1,990 שקל, לעומת 2,679 שקל בשוטף. יש גם מבצעים ברשתות החשמל, בעיקר על מסכי טלוויזיה, אבל המחירים עדיין גבוהים. כדאי לחפור במבצעים ברשתות האלה כי במחסני חשמל למשל כן מציעים מבצעים משתלמים על אקס בוקס.

בעלי אקספרס נותנים כרגיל פייט לחג האמריקני. למשל, אוזניות אלחוטיות לספורט Anker Soundcore Sport X10 נמכרות ב-234 שקל, וב-161 שקל בלבד עם הטענת קופוני קבוצות המבצעים בפייסבוק. לדוגמה, הקופון של קבוצת Alibuy: ALIBUYD5 או: BFSalibuy6. בכמה הן נמכרות בישראל? 500-450 שקל.

השנה, אכזבה לישראלים באמזון ארה"ב. בני בוחניק, שמנהל את קבוצת IneeditIL בפייסבוק, מסביר: "אמזון פתחו 'מוכר' נוסף (של עצמם) שנקרא - Amazon Export Sales LLC - והתחילו להעביר בהדרגה את הקטלוג של המוצרים שנשלחים לישראל תחת המוכר הזה - וככה כשאנחנו נכנסים לאמזון והכתובת המוגדרת בחשבון היא ישראל - המוכר הזה קופץ כברירת מחדל. כשמשנים את הכתובת בפינה למעלה לארה"ב - המוכר ה'רגיל' (Amazon) חוזר. בשוטף אין לזה משמעות, אבל עכשיו בבלאק  ההנחות מופיעות תחת המוכר Amazon בלבד ולא אצל המוכר המקביל שלהם שמיועד ללקוחות מחוץ לארה"ב. התוצאה היא שאין הנחות לישראלים. לדוגמה, מברגה של בוש - במחיר של 69 לכתובת בארה"ב או 99 דולר לכתובת בישראל, או סט קופסאות אחסון - במחיר של 44 דולר לכתובת אמריקנית או 66 דולר לכתובת ישראלית".

הפתרון הוא להסתפק במבצעים המשותפים לישראלים ולאמריקנים (ויש לא מעט כאלה, כולל משלוח חינם, אם כי לעיתים גם כשהמשלוח לא חינמי המחיר משתלם לעומת ישראל). לחילופין אפשר להשתמש בחברות כמו dealtas, ushops או idgu, שמספקות כתובת בארה"ב, אבל אז תשלמו תוספת שילוח (למרות שיש גם לחברות האלה מבצעים לכבוד הבלאק).

עוד אופציה לפי רעות לונברג מ"רעות תקני לי", היא לקנות באמזון בריטניה. לדוגמה, מסך מחשב גיימינג 4K 28″ Samsung Odyssey G7 נמכר באמזון בריטניה ב-2,170 שקל ובארץ ב-4,250 שקל.

ערכת ההאכלה של טומי טיפי Tommee Tippee, כולל סטריליזטור חשמלי (צריך מתאם), שמונה בקבוקי אנטי קוליק, ארבעה מחלקי מנות, שתי צידניות, מוצץ ומברשת ניקוי נמכרת באמזון בריטניה ב-54 ליש"ט כולל משלוח עד הבית 72.22 ליש"ט - כ-298.3 שקל.

בארה"ב: מכשיר להורדת שיער סילק אפיל: 74.94 דולר – כ-260 שקל. משלוח חינם. בארץ כמעט כפול במחיר. דוכן גלידה לילדים של מליסה אנד דאג ב-77.5 שקל באמזון ארה"ב לעומת 180-120 שקל בארץ. מוצרי כתיבה, מוצרי צריכה כמו ג''לט וקרסט, טוחני אשפה, מכונות קפה, צעצועים ובובות קריי בייבי ב-20%-30% הנחה על מחירים שהם חצי ממחירי ישראל.

2022-11-25T11:51:36Z dg43tfdfdgfd