משימת חיסול: עם בוא החורף, בדקנו שואב חדש שהתגייס למלחמה באבק

סופות אבק הן כמעט דבר שבשגרה באזורנו ולמדנו לחיות איתן, ואלו שמגיעות בעונת החורף, מוכיחות ומזכירות כי זו אינה תופעה אביבית בלבד. אנחנו מקפידים לסגור את החלונות לפני היציאה מהבית ולנקות לעיתים תכופות ובכל זאת, האבק נערם כל הזמן - קשה להתעלם ממנו ועוד יותר קשה לחסל אותו.

בחודשים האחרונים, כמעט בכל אזור עירוני מתפתח בארץ, מתקיימים הליכי בנייה אגרסיביים שמייצרים סיבות נוספות לחיפוש אחר פתרון כזה או אחר כדי למזער את הנזק של ענני הלכלוך, האבק והחול.

בשנים האחרונות, עם התפתחות הטכנולוגיה והגברת הביקושים למוצרים בתחום שאיבת האבק, החלו לצאת לשוק מאות רבות של מוצרים חדשניים שמשימתם העיקרית (יש שיגידו המשמעותית ביותר בבית) היא לשאוב את החלקיקים החמקמקים, שבנוסף למראה האובך הלבן על גבי הרהיטים שלנו, הם גם מזיקים לבריאותנו, וכשזה מגיע לבריאות אנחנו מוכנים לנסות הכל.

הפעם, בדקנו את הדגם החדש והמשודרג V12 PRO של המותג Dreame ואם בא לכם ספוילר לפני ה"החפירה" - מסתבר שהסינים יודעים את העבודה!

מותג מתפתח ומסקרן

Dreame Technology, שהוקמה בשנת 2015, היא חברה חדשנית בעלת החזון "לשפר את איכות החיים של משתמשים גלובליים" והיא מתמקדת במכשירי ניקוי מתקדמים על ידי מינוף טכנולוגיות אסטרודינמיקה.

בסוף 2017, הצטרף המותג Dreame לרשת האקולוגית Xiaomi (שיאומי), ככוח המניע והמפעל המוביל של מכשירי ניקוי ביתיים חכמים והציג סדרה של המצאות ליבה וכ-150 פטנטים.

המותג המתפתח והמסקרן Dreame מתחדש כל העת בתחום הניקיון החכם ודואג ליישם טכנולוגיות מתקדמות על שואבי אבק אלחוטיים, רובוטים, גורפים ובשנים האחרונות הוא בנה בהדרגה קו מוצרים מרשים ורחב.

כעת, לצד היצע רחב של מוצרים בתחום שאיבת האבק, משיקה החברה את דגם Dreame V12 pro, החזק ביותר מסדרת השואבים האלחוטיים, בעל עוצמת יניקה 32,000 ושלוש עוצמות שאיבה.

הדגם V12 pro הוא בעל מתאם גמיש, המאשר כיפוף והארכת המוט בפעולה אחת. בזכות תכונה ייחודית זו ניתן להגיע לכל פינה בבית ובזמן עבודה של עד 85 דקות ברציפות.

מפרט טכני

המותג: Dreame

דגם: V12 PRO

עוצמת שאיבה: 32000PA

זמן עבודה מקסימלי: 85 דקות

הספק מנוע: 650W

מהירות מנוע: 160 סל"ד

נפח סוללה: mAh 2700*7

עוצמת יניקה: 210AW

מה באריזה?

ראש שואב

מברשת ראשית משולבת שטיחים/מרצפות/פרקטים

מברשת חובטת קטנה

מוט -קרבון

מברשת צרה המצוידת בנורת LED

מוט זויות 90 מעלות

מוט גמיש

מברשת רכה מיועדת למסכים

מברשת שתיים באחד -מסילות

עמדת עגינה מטעינה

מטען

הבדיקה

זמן עבודה: ל-V12 pro, הדגם המתקדם והעוצמתי ביותר של המותג, עם אפשרות לעבודה רציפה באופן אלחוטי למשך 85 דקות ללא טעינה.

אביזרים נלווים: הדגם מגיע עם ערכת אביזרים מרשימה אבל הפרקטיים ביותר שמצאנו בים השלל היו המוט הגמיש ומברשת הצרה לניקוי מסילות. המוט מתכוונן לזווית 90 מעלות, מסייע לנקות בנוחות מתחת לרהיטים כבדים מבלי להזיזם או להתכופף יתר על המידה והמוט הנוסף שמצאנו כשימושי מאד מציג מברשת צרה וקצרה שנועדה לניקוי מסילות עם תאורת LED בקצה, להארת הלכלוך באזורים החשוכים.

תצוגה: הצג הדיגיטלי של דגם זה (מסך LCD אינטראקטיבי) הוא מעוצב, נקי במראה שלו ולא עמוס באינפורמציה, מואר ונוח לתפעול.

משקל הגוף הבסיסי: היתרון של יחידת הבסיס הוא משקלה הקל באופן יחסי לשואבים אחרים ושאיבה עוצמתית (במיוחד עם המברשת הראשית)

עוצמת הרעש: לא מצאנו רעש חריג בהשוואה לשואבים אחרים שניסינו. היו כאלו שקטים מעט יותר אבל לאוזן האנושית הפחתת הרעשים אינה מורגשת במיוחד. לשם ההבהרה, אין שואב שקט ורעשי רקע של שואב בזמן עבודה אף פעם לא יהיו ערבים לאוזן, כך שאפיו לא באמת ציפינו למשהו אחר.

המחיר: אם נתייחס למחירים שואבי אבק כיום באופן כללי, הם גבוהים מאד(!) ואנחנו עדין מחכים שכמו בשוק הסלולר, בו חבילות התקשורת הוזילו משמעותית את המחירים בשל התחרות, כך ייקרה גם בשוק שואבי האבק. על רקע הגברת היצור, ההיצע הרחב של המותגים והדגמים והשוק והתחרותי - הגיע הזמן להוזיל מחירים.

לסיכום הבדיקה

במלחמה היומיומית שיש לי אל מול המכה ה-11 שעוד לא נכתבה, האבק, היא מתישה וסזיפית. יספיקו כמה ימים של "הזנחה" והבית ייראה כמו אחרי סופה של אובך ועננת אבק תצוף מעל כל פריט שנטפח עליו. שלא לדבר על מה ייכנס לנו לקנה הנשימה בחדר סגור ומאובק במהלך הלילה - ניראה כי אין פתרון טוב יותר מאשר השואבים החדשים וכי כל בית בימינו זקוק לאחד טוב כזה, אם לא לשם הניקיון אז לשם הבריאות שלנו.

מחירו של דגם זה באופן ספציפי עומד על 2,390 שקל, (לפני הנחות) והוא מגיע עם אחריות יבואן רשמי ל- 24 חודשים. לא זול בכלל אבל אם האופציה האחרת היא המתחרה היוקרתי (על פניו לפחות), והתוספת שנצטרך לשלם עולה על 1000 שקלים, ניראה לי שההכרעה נווטה לכיוון המותג הסיני שבהחלט עושה עבודה דומה.

המותג הסיני מצליח להפתיע, עוצמת השאיבה לא הותירה פירור (תרתי משמע) של ספק או אבק לגבי יכולתו להתחרות מול מותגים יקרים ממנו בשוק שואבי האבק. הוא מסוגל עמוד בביצועים דומים ולגמרי לא בטוח שפחות טובים.

לאחר שימוש יומיומי בשוב למשך כחודש, לא נתקלנו בבעיות כלשהן שמצדיקות התערבות של שירות או לחילופין מחשבות על יצרן סיני עם קונוטציה שלילית ולהיפך - הסינים מתקדמים עם הטכנולוגיה ומסתבר שהם יודעים להדביק אותה.

המחיר לדגם החדש V12 PRO הוא: 2,390 שקל. במהלך חודש נובמבר תיהנו ממבצע Black Friday בהנחות של עד 15% על מגוון שואבי האבק המתקדמים של המותג DREAME

ואם אתם מחפשים שואב רובוטי מבלי שתצטרכו להתאמץ בכלל ושיעבוד במקומכם בשעות שתקבעו לו (אה, והוא גם שוטף ואני מאוהבת בו אישית) אז תשאלו על הדגם המתקדם בעולם DREAME BOT W10 שהוא סיפור הצלחה אחר.

ניתן להשיג באתר: https://www.dreame-israel.co.il/

2022-11-24T09:57:26Z dg43tfdfdgfd